Neue Bremsen, Frisch ab Service , ABT 23Zoll Sommerräder / WInterräder auf OriginalfelgenABT Leistungssteigerung 510PSFrisch ab MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'440 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1ak559 |
| Cubic capacity | 3'956 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality One 1* |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 129'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 / 7.2 / 9.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 239 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 195'000 |
| Price | CHF 62'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.