collaudata 30.4.2025
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'280 kg |
| Type approval number | 1vc514 |
| Chassis Number (VIN) | wvwzzz1ezyk003964 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 124'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11 / 6 / 8 |
| CO2 emissions | 192 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.