Première main, très propre, 2 clés, expertisé.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MD712 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 66'915 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 285 kW / 388 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 16.1 / 7.8 / 10.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 254 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 104'200 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.