** Wunderschönes Gran Coupé in M Brooklyn Grau Metallic mit BMW Individual erweitertem Leder Merino Tartufo/Schwarz **
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'380 kg |
| Kerb weight | 2'011 kg |
| Car-Nr. | WBA61HC060FU08451 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 15'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 275 kW / 374 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 108'980 |
| Price | CHF 73'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.