**SUPER ETAT**ENTRETIEN COMPLET**BCP D'OPTIONS**
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'275 kg |
| Kerb weight | 1'810 kg |
| Type approval number | 1MD294 |
| Car-Nr. | 12 |
| Cubic capacity | 4'966 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 83'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 17.8 / 8.9 / 12.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 290 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 108'700 |
| Price | CHF 11'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.