Ab Platz, ab MFK 18.02.2025, MOTORSCHADEN, Sitzheizung, Klimaautomatik, 4x4, 8-fach bereift, 2.0 Diesel.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1sc728 |
| Car-Nr. | 675.394.453 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 182'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.1 / 4.9 / 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 33'050 |
| Price | CHF 1'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.