Lauft gut** 2 Sitz Vorne **Alles Lehr vom Ihnnen
| Body style | Minivan |
| First registration date | 06.1991 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'928 cc |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 122'475 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 60 kW / 82 PS |
| Doors | 3 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.