Garage Hansjörg Nussberger
Amriswilerstrasse 52
Steinebrunn / TG
Tel: 071 477 19 36
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'655 kg |
| Kerb weight | 1'370 kg |
| Chassis Number (VIN) | 000000000000 |
| Cubic capacity | 2'687 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 69'795 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.9 / 6.9 / 9.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 25'555 |
Note: actual equipment may differ from that listed.