Schönes und gepflegtes CH-Fahrzeug mit top-Ausstattung, S-Line, QUATTRO, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'535 kg |
| Kerb weight | 2'225 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1AG721 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 130'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 92'150 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.