CH Fahrzeug * Boite Mécanique * Sidebalde Carbone * Caméra * Bang Olufsen * Cuir * GPS * Carbone Intérieur * Service Compl.
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'860 kg |
| Kerb weight | 1'635 kg |
| Type approval number | 1QA118 |
| Cubic capacity | 4'163 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 6 Monate oder 12000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'490 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 309 kW / 420 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 22.1 / 10.2 / 14.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 349 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 190'950 |
| Price | CHF 57'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.