Mercedes-Benz Automobil AG, Aarburg | Merbag
Oltnerstrasse 85
Aarburg / AG
Tel: 062 516 79 90
| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'495 kg |
| Kerb weight | 2'215 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 313306629000 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 184 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 122'004 |
| Price | CHF 108'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.