Ab Service inkl. Zahnriemen, KW-Gewindefahrwerk, 15 Zoll MiM Alufelgen, original Kilometer mit Serviceheft!
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.1989 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'375 kg |
| Kerb weight | 1'025 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1V6148 |
| Cubic capacity | 1'780 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 95'350 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 72 kW / 98 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 30'480 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.