** Schöner Stelvio ** Aus 1. Hand ** Top Ausstattung ** MFK 30.03.2026 i.O. + Service ** Quality 1 Garantie ** Allg. guter Zustand ** Leasing - Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 2'045 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 1AA627 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 98'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 / 5.6 / 6.1 |
| CO2 emissions | 160 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 60'490 |
| Price | CHF 18'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.