Parksensoren V+H, Navigation, Adap. Tempomat, Lenkrad- und Sitzheizung
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'615 kg |
| Kerb weight | 1'210 kg |
| Trailer load braked | 450 kg |
| Car-Nr. | N-0000000126-552745 |
| Cubic capacity | 1'490 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Serviceaktivierte Toyota Garantie 10 Jahre/185'000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 91 g/km |
| New price | CHF 30'590 |
| Price | CHF 27'590 |
Note: actual equipment may differ from that listed.