Gepflegtes Fahrzeug ! 20 Zoll Chromfelgen ! Winterkompletträder !
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'425 kg |
| Type approval number | 1BA145 |
| Cubic capacity | 5'998 cc |
| Cylinders | 12 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | blue |
| Mileage | 85'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 412 kW / 560 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 25.3 / 11.6 / 17.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 410 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 293'100 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.