Véhicule Suisse - Suivi complet Mercedes - Garantie 12 mois - Expertise du jour
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'280 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MG570 |
| Car-Nr. | 107373 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.7 / 8.1 / 9.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 119'690 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.