Range Rover Velar in top Zustand!!
Autotuning by G. Barone
Bahnhofstrasse 5
Lömmenschwil / SG
Tel: 071 516 11 03
Tel: 079 674 75 17
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'171 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1lc885 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km 100% Arbeit, 50% Material Gegen Aufpreis 12Mt./20000km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 177 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 85'600 |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.