zusätzlich plus Fr. 3'000.- Eintausch-Prämie
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'660 kg |
| Type approval number | 1KB521 |
| Chassis Number (VIN) | KPTE0A1YSp097659 |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Werksgarantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 48'340 |
| Price | CHF 43'940 |
Note: actual equipment may differ from that listed.