Fr. 1000.- Rabatt oder 4 Winterpneu mit Felgen. Gültig bis 23.12.2025
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'690 kg |
| Kerb weight | 1'303 kg |
| Type approval number | AXA985 |
| Chassis Number (VIN) | VR3UPHPY6R4305708 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 28'900 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.