7 Plu00e4tze - Panoramadach - Standheizung - ACC Abstandstempomat - Sportsitze - Hinterachslenkung - VIRTUAL COCKPIT - Ru00fcckfahrk.
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'030 kg |
| Kerb weight | 2'345 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1AE733 |
| Cubic capacity | 3'956 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 98'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 / 6.5 / 7.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 190 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 141'000 |
| Price | CHF 58'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.