Frisch ab MFK / Frisch ab Service / 360 Grad Kamera / 12 Monate Garantie / uvm.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'165 kg |
| Kerb weight | 1'685 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 150'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.6 / 5 |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 60'140 |
| Price | CHF 20'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.