NAVI - Fernlichtassistent - Park Distance Control - App Connect - 3 Zonen Klima - Tempomat mit Bremsfunktion - Spur-Assistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'734 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1VF762 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 116'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.2 / 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.