1. Hand, unfallfrei, Top Ausführung, Lenkrad + Sitzheizung, Navi, DAB, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'568 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1oe346 |
| Car-Nr. | 199 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 18'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 167 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 46'720 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.