Frisch ab MFK und grossem Service inkl. Zahnriemen und WP, Sommer und Winterräde
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 1'774 kg |
| Type approval number | 1sc145 |
| Chassis Number (VIN) | VSSZZZ7NZFV508751 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 126'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 6 / 4 / 5 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.