Frisch ab Service und MFK // Allrad // 8-fach Bereift ( Reifen ) // ACC-Tempomat // Rückfahrkamera // LED-Licht usw.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'678 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1VG686 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis, Quality 1 Garantie möglich! |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 154'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 63'950 |
| Price | CHF 16'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.