BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'732 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BZ427 |
| Car-Nr. | 9M19402 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km BMW Premium Selection |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 53'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 290 kW / 394 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 31 g/km |
| Electric range | 88 km |
| Battery capacity | 22.3 kWh |
| New price | CHF 134'420 |
| Price | CHF 63'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.