Problème de joint de culasse , Problem mit Kopfgelenk
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BB973 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 120'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 17.5 / 9.6 / 12.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 292 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 106'900 |
| Price | CHF 9'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.