Rheintalgarage A.Borrelli GmbH
Rorschacherstrasse 135
Lüchingen / SG
Tel: 071 516 10 95
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'670 kg |
| Kerb weight | 2'112 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1XZ518 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km MultiParts Premium |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 72'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 288 kW / 391 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 2.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 61 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 57 km |
| Battery capacity | 10.4 kWh |
| New price | CHF 90'500 |
| Price | CHF 35'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.