CH- Fahrzeug Audi 100 Turbo Quattro toller Zustand Original Zustand I Qualität I Zuverlässig I Legendär
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.1989 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'960 kg |
| Kerb weight | 1'410 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Type approval number | 1A6082 |
| Cubic capacity | 2'225 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 206'855 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 121 kW / 165 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 08.2020 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 48'750 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.