Model 2015, Turbo Diesel, 5 Pltze, Klima, Navigation, Bluetooth, Dachtrger, Euro 5, in gut Zustand
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'854 kg |
| Kerb weight | 1'280 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1DC921 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 185'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.5 / 3.7 / 4 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 98 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 21'900 |
| Price | CHF 4'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.