Mini Next 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug-Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'795 kg |
| Kerb weight | 1'486 kg |
| Type approval number | 1MW753 |
| Car-Nr. | 3S04805 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km Mini Next Garantie |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 3'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| New price | CHF 52'250 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.