CH-Fahrzeug*Frisch ab MFK*Navi Senus Connent*Rückfahrkamera Vorrüstung**Parkassist*Sitzeizung*DAB+*und vieles mehr!
Albini Auto GmbH
Riedmattstrasse 8
Rümlang / ZH
Tel: 044 546 22 83
Tel: 076 436 76 98
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'479 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VB449 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km auf Motor & Getriebe / stärkere Garantie auf Wunsch & gegen Aufpreis erhält |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 116'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 133 g/km |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.