5J.Garantie, Lenk+ Sitzheizung, Schallensitze, Ru00fcckfahrkamera, super Sound, LED,19Alu, wunderschu00f6nes top gepflegtes Fahrzeug
Steven Cooper AG / Cars & Bikes
Hauptstrasse 135
Escholzmatt / LU
Tel: 041 510 12 07
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'970 kg |
| Kerb weight | 1'535 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC541 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 206 kW / 280 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 191 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 51'090 |
| Price | CHF 37'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.