PERSÖNLICH.KOMPETENT.FÄSSZINIEREND.
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'605 kg |
| Type approval number | 1MW342 |
| Car-Nr. | WMW31BS0X03N22875 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 57'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 72'540 |
| Price | CHF 35'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.