Lumen / Black
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'470 kg |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Type approval number | 1hc585 |
| Chassis Number (VIN) | 11 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 123 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 26'550 |
| Price | CHF 23'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.