ab MFK.. Automatische Distanzregelung ACC..Navigationssystem Discover Media..Mobiltelefonvorbereitung COMFORT für
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'382 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 189'290 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 / 6 / 7 |
| CO2 emissions | 160 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.