Toller Allradkombi, Edition Red, Servicegepflegt, frisch ab MFK und Service
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'652 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SC801 |
| Cubic capacity | 1'600 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km Auf Motor- Getriebe und Hinterachsteile |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 188'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.5 / 6.3 / 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 39'550 |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.