* Guter Zustand * Kräftiger 6 Zylinder * Vorgeführt März 2025 * 30 Jahre in letzter Hand *
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.1974 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 4 |
| Kerb weight | 1'410 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 4'233 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 79'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 72 kW / 98 PS |
| Doors | 2 |
| Price | CHF 13'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.