| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'600 kg |
| Kerb weight | 2'231 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 39'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 215 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 42 km |
| Battery capacity | 11.2 kWh |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.