CH-FZ | Ab MFK | Burmester Soundsystem | Standheizung | Sitzbelüftung | 360° Kamera | Panoramadach | Akustikglas | Keyless Go | und vieles mehr!
Albini Auto GmbH
Riedmattstrasse 8
Rümlang / ZH
Tel: 044 546 22 83
Tel: 076 436 76 98
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'495 kg |
| Kerb weight | 2'135 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1MH553 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Erhältlich auf Motor & Getriebe / stärkere Garantie auf Wunsch & gegen Aufp |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'907 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.6 / 7.5 / 9.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 150'350 |
| Price | CHF 52'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.