Winter Reifen mit Felgen
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'015 kg |
| Kerb weight | 1'515 kg |
| Type approval number | 1MH893 |
| Chassis Number (VIN) | W1N1569461J699466 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 166'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9 / 6 / 7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 176 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 17'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.