voiture suisse | version NOVITEC
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Type approval number | 1FA127 |
| Cubic capacity | 4'308 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 48'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 357 kW / 486 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 28.9 / 13.3 / 18.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 420 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 275'000 |
| Price | CHF 128'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.