Frisch ab MFK
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'840 kg |
| Kerb weight | 1'385 kg |
| Type approval number | 1BC4 40 |
| Chassis Number (VIN) | WBA 1C7 106 0VX6 7208 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 98'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.