Aus 1. Hand, TOP-Zustand, AUTOMAT, LEDER, GLAS-SD, NAVI, DAB+, RK. uvm. NP: Fr. 60'910.-
BERNINA-GARAGE Occasions-Center Letzigrund
Badenerstrasse 501
Zürich-Letzigrund / ZH
Tel: 044 546 17 68
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'995 kg |
| Kerb weight | 1'723 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1BM112 |
| Car-Nr. | B6820 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 82'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.6 / 6.6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 174 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 60'910 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.