CH-NEUWAGEN ZUM SPEZIALPREIS NEW SKODA ENYAQ COUPÉ 85x RS FACELIFT, 340PS, 4x4 VOLL-AUSSTATTUNG LEASINGMÖGLICH
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'750 kg |
| Kerb weight | 2'362 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | L203626W |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 551 km |
| Battery capacity | 84.0 kWh |
| New price | CHF 68'720 |
| Price | CHF 55'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.