Première main en très bon état, Services gratuits, véhicule Suisse // Top Zustand, 1'Hand, Gratis-Service, CH-Fahrzeug
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | convertible |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'315 kg |
| Kerb weight | 1'982 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH615 |
| Car-Nr. | VO 5964 SD |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 241 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 107'900 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.