VETERANFAHRZEUG / WORK FELGEN EINGETRAGEN / SEHR GUTER ZUSTAND / EINTAUSCH MÖGLICH
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.1992 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'750 kg |
| Kerb weight | 1'350 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1A6133 |
| Cubic capacity | 2'308 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 08.2022 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 49'600 |
| Price | CHF 24'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.