Garage Hertach AG
Arbonerstrasse 7
Neukirch / TG
Tel: 071 511 67 14
Tel: 079 636 88 31 (Notfälle)
| Body style | Coupe |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'020 kg |
| Kerb weight | 2'076 kg |
| Type approval number | 1RC296 |
| Chassis Number (VIN) | VF1JL000653830000 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | ab Platz |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 112'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 107 kW / 145 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.6 / 5.4 / 5.9 |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 13'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.