SV-Designelemente in Intrepid, Paket: SV-Komfort-Paket, Media: Multimediasystem im Fond (13,1-Displays), usw.
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'350 kg |
| Kerb weight | 2'709 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LE255 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 57'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 272 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 254'640 |
| Price | CHF 144'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.