IHR 4x4 PARTNER IN GRAUBÜNDEN
Auto La Torre GmbH
Aeuliloeserweg 11
Haldenstein / GR
Tel: 081 511 06 75
Tel: 079 284 63 53
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'875 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Chassis Number (VIN) | WAUZZZF37M1151482 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 63'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 59'380 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.